Výstavba vodovodu "Na Radosti"

Logo obce

Informace o přípravě na výstavbu vodovodu v části obce "Na Radosti".

Část občanů obce se dlouhodobě potýká s nedostatkem vody ve svých studních. Obec by velmi ráda zatím alespoň některým v tomto problému pomohla. Jak jistě všichni víte, v současné době je v podstatě dokončená výstavba vodárny včetně úpravny a vodovodního řadu v zástavbové zóně.  Úpravna vody je nyní již je ve zkušebním provozu. Obec má navíc již zpracovaný projekt na rozšíření vodního zdroje a kapacity vodárny, jelikož stávající vodní zdroj a vodárna nemá dostatečnou kapacitu pro potřeby další části obce.

Nyní probíhá výběr dodavatele na zpracování technické dokumentace pro společné územní a stavební povolení na výstavbu vodovodního řadu a vodovodních přípojek v části obce „Na Radosti“. Bezprostředně po dokončení výběru dodavatele na zpracování technické dokumentace začne její vlastní zpracování, na které naváže podání žádosti o dotaci na vlastní výstavbu vodovodu v části obce. Abychom zvládli tuto část přípravy výstavby vodovodu, budeme potřebovat pomoc ze strany občanů, jichž by se týkala realizace vodovodní přípojky, tj. možnost napojení nemovitosti na obecní vodovod.

Vodovod by se v současné době projektoval a následně v budoucnosti realizoval od č. p.  84 (Tomášek Václav a Tomášková Jana) směrem dolů do obce až k čp. 48 (Fiala Václav) - předpokládaná trasa vedení vodovodu je v příloze.

Tímto si dovolím požádat majitele nemovitostí, jejichž nemovitost se nachází v bezprostřední blízkosti plánované trasy, aby si rozmysleli, zda chtějí být připojeni na obecní vodovod a dále, z jejich pohledu, vhodné umístění vodoměrné šachty pro budoucí připojení na vodovod.  Aby práce na přípravě mohly běžet bez problémů, budu velmi rád, když přijdete na OÚ a tam probereme vše potřebné. V souvislosti s tím si dovoluji upozornit, že rozhodnutí o připojení bude závazné, jelikož je velmi úzce spojeno s možným poskytnutím dotace na výstavbu vodovou a bez této dotace je jakákoliv výstavba v podstatě nerealizovatelná.

Prosím, zda byste na OÚ dorazili některou středu odpoledne mezi 15–17 hodinou a to od 13. ledna do 3. února 2021, kde probereme možnosti a pokusím se odpovědět na otázky, u kterých budu již znát odpověď.  Návštěvu OÚ můžete spojit s úhradou poplatků za odpady na rok 2021.

Trasa_vodovod_návrh.pdf

Datum vložení: 11. 1. 2021 9:22