Vodovod a poděkování

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vás velmi stručně informoval o postupu prací na jedné z připravovaných investičních akcí – Výstavba vodovodu v části obce.

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vás velmi stručně informoval o postupu prací na jedné z připravovaných investičních akcí – Výstavba vodovodu v části obce.

Dne 8.12.2020 zastupitelstvo obce na svém jednání rozhodlo o zahájení přípravných prací na realizaci vodovodu v části obce. Následně jsem předložil na jednání zastupitelstva 17.2. 2021 cenovou nabídku na realizaci nezbytné technické dokumentace k výstavbě vodovodu v rozšířené variantě cca ½ obce. Na konci března společnost INGVAMA Plánice předložila kompletní technickou dokumentaci ke stavebnímu řízení a díky maximální spolupráci všech spoluobčanů, kterých se týká realizace vodovodu a dalších dotčených institucí jsme 8.9. 2021 získali stavební povolení, které 18.9.2021 nabylo právní moci. Právě díky této fungující spolupráci jsme stihli, v pátek 24.9.2021 podat kompletní žádost o tuto dotaci na Ministerstvo zemědělství v rámci jejich letošní poslední výzvy. Kalkulované celkové náklady na realizaci vodovodu o délce 1 142m s 40 přípojkami jsou nyní plánované na úrovni 9 mil Kč.

Děkuji všem, kteří malou či velkou měrou přispěli k tomu, že od schválení záměru jsme do ¾ roku zvládli vyprojektovat, vyřídit stavební povolení a podat žádost o dotaci. Konkrétní díky patří:

• 63 majitelům, spoluobčanům obce Milínov, kterých se realizace dotýká přímo či sousedsky za vstřícný, aktivní přístup a součinost  při přípravě podkladů k  technické dokumentaci a při řešení stavebního řízení;
  • společnosti INGVAMA za velmi rychlou přípravu technické dokumentace a to konkrétně Ing. Václavu Machovi a Zdeňkovi Valentovi;
  • Ing. Jiřímu Kovandovi za přípravu podkladů k technické dokumentaci;
  • Ing. Renatě Plevačové za velmi profesionální inženýring;
  • MÚ Blovice, Odboru životního prostředí, a to konkrétně Naděždě Hurtové za velmi profesionální, lidský a vstřícný přístup;
  • Ing. Zdeňkovi Havlovi za rychlé a profesionální zpracování žádosti o dotaci na Ministerstvo zemědělství.

Do konce roku nás čeká ještě realizace výběrového řízení na realizaci plánovaného vodovodu spolu s přípojkou nového vodního zdroje. Ještě jednou všem moc děkuji a věřím, že stejně úspěšní budeme i v dalších fázích souvisejících s realizací vlastního vodovodu.

Datum vložení: 28. 9. 2021 16:17
Datum poslední aktualizace: 28. 9. 2021 16:24