Pozvánka na další divadlo v lednu a jak bylo tuto sobotu v divadle!

Pozvánka na další divadlo v lednu a jak bylo tuto sobotu v divadle! 1

Minulou sobotu 8.10. početná skupina nejenom seniorů vyrazila patrovým autobusem na divadelní představení od Bedřicha Smetany - PRODANÁ NEVĚSTA a stejný autobus je vyzvedl přímo před divadlem a odvezl zase zpět domů. Cesta byla delší a přestavení rovněž, ale stálo to za to!!!!!.

Minulou sobotu 8.10. početná skupina nejenom seniorů vyrazila patrovým autobusem na divadelní představení od Bedřicha Smetany - PRODANÁ NEVĚSTA a stejný autobus je vyzvedl přímo před divadlem a odvezl zase zpět domů. Cesta byla delší a přestavení rovněž, ale stálo to za to!!!!!.

Ohlasy na divadlo jsou jen a jen kladné. Všem se líbilo nejen prostředí Velkého Plzeňského Tylova divadla, ale i scéna a samotné nastudování Prodané nevěsty a to někteří vyráželi s obavou, že se jedná o operu.

Slavnostně nasvícená malovaná opona Augustina Němejce (rodák z Nepomuku kde má i své muzeum), kterou diváci spatřili během předehry, je vstupní branou do nové inscenace Prodané nevěsty, jejíž pojetí vzdává hold zdejšímu malebnému kraji, lidovým krojům a tradičním vesnickým výjevům.

Bedřich Smetana zasadil svou nejslavnější operu právě na Plzeňsko jako vzpomínku na své mládí, a stejně tak i naše jevištní zpracování nás přenese do těchto míst za doby, kdy zde mistr studoval, toulal se přírodou a zažíval první lásky. Jeviště zaplnili účinkující v autentických krojích, dospělý i dětský sbor, velký balet tančil regionální lidové tance a samozřejmě sólisté – a to výhradně plzeňští – v čele s držitelkou ceny Thalie Ivanou Veberovou jako Mařenkou a domácím sólistou Amirem Khanem jako Jeníkem.

A tak tentokrát v neděli 8.1.2023 opět všichni vyrážíme s úsměvem na další představení.  Tentokrát to bude v Novém divadle a jedeme na muzikál My fair lady (483.25 kB). Zveme vás srdečně - pojeďte s námi, kulturní zážitek stojí za to.

Přihlášení na představení muzikálu „My fair lady“ je možné od dnešního dne nejpozději do konce příštího týdne. Výběr míst je možný podle přiloženého plánku hlediště.   A tak na nic nečekejte – první řady jsou již obsazené!  Místa v hledišti se budou dále zaplňovat a pak už si nebudete až tak moc vybírat, hlediště je pro seniory v celém regionu Plzeň – jih a to nakonec není moc.

Pro připomenutí přikládáme přehled (583.24 kB) všech představení.

Pavel Moulis a Vendul Poláčková

08.10.2022 - VD - Prodana nevesta.pdf