Obec Milínov
Milínov

Ohlédnutí za uplynulou divadelní sezónou

Ohlédnutí za uplynulou divadelní sezónou

V loňském roce jsme Vás informovali o projektu Plzeňského kraje „Kultura občanům regionu“, do kterého se obec s radostí přihlásila, a první sezóna ukázala, že to bylo výborné rozhodnutí. V ukončené divadelní sezoně 20022/23 nám bylo nabídnuto celkem pět představení.

Milí spoluobčané a milovníci divadla,

v loňském roce jsme Vás informovali o projektu Plzeňského kraje „Kultura občanům regionu“, do kterého se obec s radostí přihlásila, a první sezóna ukázala, že to bylo výborné rozhodnutí. V ukončené divadelní sezoně 20022/23 nám bylo nabídnuto celkem pět představení, které jsme v různé míře navštívili.  Obec Milínov hradí dopravu po započtení příspěvku Plzeňského kraje na tato představení a přispívá na vstupenky seniorům s trvalým pobytem v naší obci. Navštívili jsme jednou novou scénu Tylova divadla a třikrát Tylovo divadlo „staré“ a vrcholem sezóny bylo divadlo pod širým nebem na Lochotíně v tamějším amfiteátru.

A nyní několik konkrétních údajů.

První představení proběhlo v Tylově divadle – opera Prodaná nevěsta v krásných plzeňských krojích. Na toto vystoupení nás jelo 12.

Ale již na druhé představení, které jsme zhlédli na nové scéně Tylova divadla, nás jelo 28. Toto je na naši obec výborný zájem. Jednalo se o muzikál My Fair Lady.

Dalším v řadě v Tylově divadle byl balet Šípková Růženka, kde byla účast 14 diváků z našich řad. A naposledy jsme v tomto divadle, v květnu, zhlédli komedii Brouk v hlavě. Při vzpomínce na toto představení se smějeme ještě nyní. Zde byla opět hojná účast 23 našich milovníků divadla.

Poslední představení, které nám bylo nabídnuto byla opera Carmen v amfiteátru na Lochotíně. Zde nakonec vyrazilo na večerní představení 13 zájemců.

Všechna tato představení jsou primárně směřována na seniory. Ale velmi nás těší, že i mladí lidé se začali přihlašovat a o představení projevují zájem a jezdí s námi.

Vzhledem k velkému úspěchu proběhlého projektu si dovoluji vám nabídnout přehled toho, co a kdy nás čeká v příští divadelní sezoně, a tak udělejte si již poznámku do kalendáře.

Přehled divadelních představení na sezónu 2023/2024:

Komedie:            Vánoce na poušti                            26.11. 2023

Balet:                   Ferdinand a Filipína                       11.02.2024

Muzikál:              Billy Elliot                                         03.03.2024

Opera:                 Manon                                              21.04.2024

Již nyní se na všechna představení můžete hlásit v naší obecní knihovně. Na přiložených fotografiích malá ochutnávka z hlediště.

S přáním příjemného léta

Vendul Poláčková  

Pár slov starosty závěrem:

Jsem moc rád, že se tento projekt v obci uchytil a těší se velkému zájmu. Je velmi příjemné v pondělí odpoledne vyslechnout v knihovně od všech bezprostřední zážitky z absolvovaných představení. A to nejenom od Vendul :). Obec ze svého rozpočtu na tyto kulturní zážitky přispěla v uplynulé divadelní sezóně částkou 17 836 Kč. S radostí a zejména chci poděkovat Vendul Poláčkové, která se nám ve spolupráci s panem Tomášem Niklem z DJKT stará o zprostředkování těchto kulturních zážitků. Vendul děkuji, děkujeme!!!

Těším se na viděnou na některém z představení.

Pavel Moulis

Datum vložení: 20. 7. 2023 10:39
Datum poslední aktualizace: 20. 7. 2023 12:37
Autor: Pavel Moulis

GObec

GObec

ČEZ info o odstávkách elektřiny v obci

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Interaktivni mapa

Mapa