Ohlédnutí za drakiádou

Ohlédnutí za drakiádou  1

Minulý měsíc v obci proběhla velmi úspěšná akce Drakiáda a budiž nám jejím připomenutím zveřejněná fotogalerie a krátký pohled organizátorů.

Minulý měsíc v obci proběhla velmi úspěšná akce Drakiáda a budiž nám jejím připomenutím zveřejněná  fotogalerie na strákácho obce a krátké  shrnutí organizátorů.

Za obec patří velké poděkování aktivném členům SDH Milínov, bez jejichž nadšení, zaujetí a práce by se neodehrála tato fajn akce a i další již proběhlé. Děkujeme!

Shrnutí akce:

"Dne 15. 10. 2022 se v naší obci konala drakiáda. Zpočátku se zdálo, že nám počasí nebude přát, ale nakonec se však vyčasilo a počasí jsme měli téměř ideální k pouštění draků.

Nad očekávání jsme se sešli v hojném počtu. Připraveno bylo občerstvení pro děti i dospělé, kde jsme si mohli pochutnat na výborném svařáku, čaji nebo skvěle vychlazeném pivu. Pro posilnění byly připravené  párky v rohlíku a klobásy.

Nejprve proběhlo volné pouštění draků, při kterém si děti vzájemně pomáhaly a do vzduchu se dostalo na 30 draků různých tvarů, barev a velikostí. Postupně přicházely další děti s draky. Když jsme se všichni sešli, děti se vypravily i s rodiči na stopovačku. Na stopovačce měly mimo jiné za úkol postavit domeček pro skřítky, dále házely šiškami do dálky, poté spolupracovaly ve dvojicích na přeskládání hranice dříví, aby se děti naučily trochu té spolupráce. Nejvíce je ovšem bavilo střílení z airsoftové pušky, kde nás překvapily ty nejmenší děti, které se dokázaly trefit do plechovky. Na konci čekal na všechny poklad, který děti velice rychle našly a poklad si všechny děti spravedlivě rozdělily.

Po stopovačce každý účastník drakiády obdržel diplom a balíček sladkostí a na konci jsme si všichni opekli buřty.

Děti byly nadšené a můžeme tedy doufat, že spokojené byly nejen děti ale také rodiče.

Akce byla velice vydařená a pro velký úspěch doufáme, že se v příštím roce sejdeme ve stejně hojném nebo větším počtu."

Za SDH Milínov Michal Holý a Jan Bubník

Datum vložení: 19. 11. 2022 15:03