Co nás čeká ještě tento podzim I.

Co nás čeká ještě tento podzim I.  1

V letošním roce jsme jako obec byli úspěšní v podávání žádostí o dotace a zejména i z hlediska jejich akceptací. V několika následujících příspěvcích vám vždy přiblížím nějaký z připravovaných projektů s realizací ještě v tomto roce.

V letošním roce jsme jako obec byli úspěšní v podávání žádostí o dotace a zejména i z hlediska jejich akceptací. V několika následujících příspěvcích vám vždy přiblížím nějaký z připravovaných projektů s realizací ještě v tomto roce. Některé z projektů již běží a jejich realizace je zjevná, jako je zahájení rekonstrukce rybníku Na radosti. Zde se právě dokončuje první etapa této rekonstrukce a bude plynule navazovat druhá etapa rekonstrukce. Bohužel ani realizací druhé etapy nedojde k dokončení rekonstrukce a budeme se snažit získat další zdroje k dokončení této úpravy rybníku, jelikož náklady na celkovou rekonstrukci lze předpokládat bohužel v řádu milionů korun.

Dále se dokončuje realizace chodníku od zástavbové zóny, a tím by mělo dojít k ukončení realizace infrastruktury související se vznikem zástavbové zóny. Na zhotovení infrastruktury byla letos podána žádost o dotaci na Ministerstvo pro místní rozvoj a pokud budeme úspěšní, získá obec dotace ve výši 720 000 Kč.  Lze předpokládat, že na zářijovém jednání zastupitelstva dojde ke schválení záměru na prodej zbývajících stavebních parcel prostřednictvím tzv. anglické aukce a získané finanční prostředky napomohou dalšímu významnému rozvoji obce.

Prvním projektem je výsadba jednostranné aleje 56 stromů ve struktuře javor mleč, hrušeň obecná, jeřáb ptačí a dub letní. Tato alej bude vysázena u polní cesty „Umrlčí cesta“.  Na tuto výsadbu byla získána dotace ze Státního fondu životního prostředí ve výši 229 500 Kč a obec přispěje k realizaci výsadeb částkou 1 920 Kč. O realizaci výsadeb několika alejí bylo rozhodnuto na jednání zastupitelstva dne 27. 10. 2021. Celkem se jedná o 6 lokalit, z toho budou již 3 lokality realizovány v letošním roce. V souvislostí s výsadbou této aleje je nezbytně nutné vyřešit vlastnictví k pozemků pod touto cestou. Na základě úspěšných jednání s majiteli dotčených pozemků pravděpodobně dojde na dalším jednání zastupitelstva k odsouhlasení kupních či směnných smluv.

Na závěr jenom reakce na milínovský hoax. V souvislosti s plánovanou výstavbou sportovního hřiště u hasičské nádrže se neplánuje žádná výstavba cesty za zahradami natož prašné cesty 😊. V případě nejasností se určitě zeptejte mě nebo některého ze zastupitelů, kteří mají stejné informace…

Přeji krásný zbytek léta!

Výsadba aleje Umrlčí cesta_situace

Výsadby aleje Umrlčí cesta_situace.pdf